habermarmara34 @ gmail.com

21. yüzyılda bir köy düşünün,

Köydeki evlere su veren su deposunda suların azalması nedeni ile musluklarından su akmayan, Köy çeşmesinde sıra bekleyen vatandaşlar, su doldurdukları bidonlarla evlerinin su ihtiyacını bin bir güçlükle karşılamaya çalışan vatandaşlar.

Bir Köy Düşünün,

Köy Muhtarlığı ile Devlet yetkilileri arasındaki kopukluğun vatandaşa yansıdığı ve Yaklaşık 3 aydır evlerindeki musluklardan su akmayan köylüler. Çareyi köy çeşmelerinden bidonlara su doldurarak çare bulan, banyo, temizlik, yemek gibi ihtiyaçlarını karşılayamayan bir köy, hem de 21.yüzyılda.

Bir Köy düşünün,

Sularının olmaması sebebi ile Çok perişan olan, Çamaşırlarını ve tuvaletlerini yıkayamayan, Köydeki işleri arasında bir de bu susuzluk yaşamı ile hayatları daha da zorlaşan, Banyolarını hafta da bir zar zor yapan ve “Nasıl çözülecekse bizim sorunumuz bir an önce çözülsün. Biz çok perişanız. Devletten yardım bekliyoruz” diyen bir köy halkı hem de 21.yüzyılda.

İşte! Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Oğulbey Köyünde yaşanan bu zorlukları Devlete duyurmak adına 25 Ağustos 2018 tarihinde gazetemizde yayınladığımız “BU KÖY SUSUZLUKTAN KOKMAYA BAŞLADI” (http://oncememleket.com/haber/bu-koy-susuzluktan-kokmaya-basladi-h166.html)  haberimizin sonrası Ak Parti Tokat Milletvekili ve aynı zamanda Ak Parti TBMM. Grup başkan vekili Av. Özlem Zengin hanım ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde sorunun hemen tespit edilerek gerekli talimatları vereceğini söylemesinin ve çalışmaları takip etmesinin akabinde Almus Kaymakamı Hamza İnam’dan müjdeli haber geldi.

Almus ilçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından İçme suyu boruları vb. ihalesinin yapılmasının ardından Tokat Almus İlçesi Oğulbey Köyünde İçme Suyu çalışmalarına başlandı.

Almus Kaymakamı Hamza İnam, çalışmalara başlamakla kalmadı aynı zamanda yanına İlçe Özel İdare Müdürü Levent MİRZAOĞLU ve Oğulbey köyü Muhtarı Yusuf KAYIN’ıda alarak İlçe Özel İdare ekipleri tarafından yürütülen Tokat Almus Oğulbey Köyü içme suyu çalışmalarını yerinde inceledi.

Bu vesile ile Haberimiz sonrasında görüşme yaptığımız ve ilgili yerlere talimatlar veren Başta TBMM. Ak Parti Grup Başkan vekili ve Tokat Milletvekili Av. Özlem Zengin hanımefendiye ve konu ile ilgili duyarlılık gösteren ve işi hızlandıran Almus Kaymakamı Hamza İnam beye ve tüm ilgililere duyarlılıkları için teşekkürlerimizi sunarız.