oncememleket @ gmail.com

CHP ATATÜRK'ün partisi evet ama o tarihteki tarih bilinci ile devam eden bir nesil tarafından yönetilmiyor. Çünkü kasetlerle el değiştiriyor, kumpaslara alet oluyor, memleketin sahibi iken kazanmak için yıkıcıların oy potansiyeline yeşil ışık yakıyor. Aslında hangi ideolojiyi benimsediği tam anlamıyla idrak edilebilmiş değil. Belki Kemal Kılıçdaroğlu Bey de bilmiyor ama gelişinin ya da getirilişinin nedeni ise başkanlık için yani iki partili sistem için bazı şeylerin değişmesi gerekmekte. CHP ‘de bunların başında gelen oluşum. Deniz Baykal Bey'in kasetle gitmesi, Kemal Bey'in gelmesi büyük dönüşüm için gerekli görüldü ki birileri yaptı!  Kemal Bey, PARTİ'liyi ve HDP'liyi temsil edecek yeni bir lider çıkaracaklar...

Deniz Bey'in temsil ettiği pek çok değeri değiştirmek zorundaydı... Kendisi farkında olmasa da ilerisi için bu gerekliydi. CHP'deki değişim durmadı. Bu seçimlerden sonra da devam edecekti. Ancak Kemal Bey de parti de biçilen siyasi ömrünü tamamlanmak üzere. Çünkü CHP-İYİ PARTİ-HDP çizgisinde tek bir oyuncu çıkması  gerekmekte. HDP'nin iç siyasette düştüğü durum ortada. PKK ile bağlarını kesemeyecek gibi. Ve bu kitle kendini yeni CHP içinde, siyaset yaparken bulacak.

Bu yeni lider kürt kökenli olacak ve müslü- man kimliği ile tanınacak bir lider olma ihtimali yüksek. Yani Kılçdaroğlunun da bu oluşuma engel olma gücü yetmeyecek gibi. Çünkü bölge ve dünya iç siyasette değişikliği zorunlu kılıyor...

Dünya değişirken TÜRKİYE aynı kalamaz. Değişim başladı. Başkanlık ile birlikte parti anlayışımız başka bir kulvara Girdi de zaten!

ABD'nin etkisini göreceğimiz olaylar yaşanacak. Siyaset bundan ayrı düşünülemez. Dikkatli olunmasında fayda var. SUUD’lar üzerinden gelecekler idi bu oyun tarafımızdan bozuldu. ki venezuela üzerinden yürümek isteyecekler. Latin Amerika ülkelerinde Rothschild ailesinin finans gücü şaşırtıcı gibi görünse de 50 yıllık bir çalışmanın başarısıydı.

ABD için sadece Fransa değil, Almanya da Venezuela da Kuveyt de Türkiye de hatta Fas ile Tunus da risk. Çünkü bu ülkeler hala Washington'ın 100 yıllık planına karşı çıkan ülkeler. O nedenle ciddi şekilde her ülkenin yapacağı anlaşmalar çok önemli. BAE, bazı konularda tereddütte olduğu için ciddi şekilde uyarıldı. Şimdi IMF'nin en güçlü para kasası oldular.

ABD kendi planına karşı çıkan ülkelerle olan savaşlarında her şeyi mübah görerek o ülkeleri hizaya sokmak için elinden geleni yapmakta ve Afrikayla ilgili karar alınacağı gün burada etkili olan Fransa’yı zayıflatmak için olayların başladığı gün olarak tarihe geçmektedir. Türkiye de de iç siyasetle kendi amaçlarına hizmet edenleri kullanmakta ve onlara ucuz vaatler ve saltanatlar vaad etmekte bunun için de elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Buna karşı verilen mücadelede kimlerin öleceği ve kimlerin sefalete düşeceğinin ABD için hiçbir önemi yoktur. Sadece itaat eden ya da etmeyen olarak değerlendirmekte ve her ikisinde de kazanan sadece ABD olmaktadır.

TÜRKİYE ise aslında seçimlerde dahi bunun mücadelesini vermektedir. Ancak nereden kaptırıldığı bilinmeyen bir ABD çarkının dişlisine kendisini kaptırmış durumdadır. Ya bir zarar görecek ya da top yekün direnebilirse bu çarkın bize uzanan dişlisi kopacaktır. Bu da kuvvetli bir toplum bilinci, sosyal refah ve aslında milli birlik ile çözülebilecek bir mücadeledir. Sonunda ülkemiz bu savaşı kazanacaktır ancak bizleri yöneten insanların önce bilgisi ve becerisi, sonra azmi ve bu azmi destekleyebilecek topluma ihtiyaç vardır. Bunu yakalayanın da kim olduğuna bakılmamalıdır. Dileğimiz bu ülkeyi bilinçli ve arkasını destekleyecek halkının sosyal refahını düşünen liderlerin yönetmesidir. Şu anki başkanımız da kendini yenilemezse ve sanki kumpasa almış gibi etrafını açmaz ve ulaşılamaz olursa bu gidişle liderliği Cumhur ittifakında Bahçeli alacak gibi görünüyor. Bahçeli bu misyonu üstlenmez ise de millet yeni liderini sandıkta belirleyecektir.

Halk eninde sonunda Ülkesini savunan, içte ve dışta dik duran ve kendini düşünen liderini destekleyecektir. En iyisi ülkemiz için birlik beraberlik için hayırlı ve inandırıcı olanıdır. Niyeti iyi olanın akibeti de elbette hayır olacaktır.