habermarmara34 @ gmail.com

Yüksek rakımlı mevkiler, aslında yalnız, etraftaki hizmetli ordusuna rağmen oldukça izole yerlerdir.

Artık tereddüt kalmadı. 24 Haziran Seçim öncesi Cumhurbaşkanı, bazı Genel Başkan Yardımcıları, bürokratları ve muhtemelen bakanları tarafından yanıltıldı. Hem de uzunca bir süredir...

Bu yanıltmanın son örneğini de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri öncesi Maltepe’de gerçekleştirmiş olduğu mitingde rastladık.

Sayın Cumhurbaşkanına, Maltepe mitinginde yaptığı konuşmaların sonuna doğru tamda mitingi bitirirken birileri Sayın Cumhurbaşkanına bir not kâğıdı uzatıyor. Not kâğıdında eski Maltepe Belediye Başkan Yardımcısının MLKP terör örgütünden tutuklanarak 10 yıl ceza aldığı yazıyor. Not kâğıdını okuyan Sayın Cumhurbaşkanı, hızlı bir dönüş yaparak halka şunları söylüyor. “'Maltepe Belediyesi'nin de bir tane elemanı içerideymiş. Üstelik de Başkan Yardımcısı. Neden biliyor musunuz? MLKP'den dolayı, yani terör. Düşünün terör örgütü mensupları Maltepe'yi yönetiyor hale bak. Benim Maltepeli kardeşlerim hala bu partiye oy mu verecek Allah aşkına.' dedi.

Bu sözlerden dikkat edilecek husus Sayın Cumhurbaşkanımızın eline verilen not kâğıdını okurken bile itina ile kelimeleri seçmesi oldu. Ne demişti, “Maltepe Belediyesinin 1 elemanı içerideymiş”

Dikkat edelim, miş…

Sayın Cumhurbaşkanımızın eline verdikleri bir not kâğıdı ile yanıltan ve aslında siyaset yaptıklarını zannedenler aslında Cumhurbaşkanımıza ve bu devlete hizmet etmeyenlerdir. İşin aslını anlatmadan sadece alınan cezayı söylemeleri ve Devletin bir kurumu olan Maltepe Belediyesini Terör örgütlerinin ele geçirdiklerini söyleyerek Sayın Cumhurbaşkanı’mızı da yanıltmışlardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın bahsettiği kişi Eski Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hayri Şengül’dür. Hasan Hayri Şengül Devlet Memurudur. Ve Eski Ak Parti Belediye Başkanı dönemimde Maltepe Belediyesinde yükselme gösterdi.  Eski Ak Parti Belediye Başkanı Fikri Köse dönemimde Fikri Köse Başkanın en etkili başkan yardımcısı Melih Zopa tarafından Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. CHP’li Mustafa Zengin döneminde ise Belediye Başkan Yardımcısı oldu. Ali Kılıç döneminde bir süre Belediye Başkan yardımcılığı yapan kişi daha sonra yine Ali Kılıç tarafından görevden alındı.  Hasan Hayri Şengül 2012 yıllarında ve takribi 2013 yılında hakkında iddianame hazırlanıyor ve cezalandırılması istemi ile dava açılıyor. Ve bu dava sonucunda da 10 Yıl ceza alıyor.

Bunları asla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirmek için söylemiyorum. Ama aksi takdirde Cumhurbaşkanımızın seçim öncesinde Maltepe’de yaptığı mitingde kim ne bilgilendirme yapmışsa olayları doğru anlatmamış.

Sayın Cumhurbaşkanımızı yanıltan her kim ise Maltepeli vatandaşların tepkisine neden oldu. Maltepeli bazı vatandaşlar “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında Fetö terör örgütünden dolayı tutuklamalar oldu. İBB.yi Fetö terör örgütü yönetiyormuş diyebilir miyiz, diyemeyiz. Devletin en üst kurumlarından en alt kurumlarına kadar TSK. De dâhil olmak üzere Fetö terör örgütüne mensup kişilerin olduğu görüldü ve bunlar tutuklandı. Bizler devletin Kurumlarını Fetö Terör örgütü yönetiyor diyebilir miyiz, diyemeyiz.

 Peki! Ne diyebiliriz.

“Her kurumda olduğu gibi birçok kurumda da yanlış yola sapanlar veya örgütlü hareket ederek devlete ihanet etmek isteyenler her zaman çıkabilir. Devletin, görevi de devlete ihanet eden kendi kurumlarındaki çeteleşenleri ayırarak kurumları millete hizmet etme durumuna getirmek olmalıdır."

3 - 5 kişi yüzünden koskoca devletin kurumlarına Fetö terör Kurumu ya da adları her neyse bilmem ne terör kurumu diye kurumları karalamamamız gerekir.

Hükümet gerçekten araştırmak istiyorsa, hakikate ulaşmak zor değil. İlle de avukatları aramaya, aileleri bulmaya, hafiye tutmaya, derin istihbarat çalışmalarına gerek yok. Objektif birilerinin bu dosyalara bakması, soruşturmaları izlemesi, davalara gitmesi, polis veya savcılık ifadelerine bir göz atması yeter.

Ama gelin ciğeri kediye emanet etmeyelim. Türkiye’nin demokrasi yolculuğu çok sancılı oldu. Şimdi tutup da bu memleketi üç beş bürokrata ve zamanında Sayın Cumhurbaşkanımızı yalnızlaştıran çevresindeki zavallılara teslim etmenin anlamı yok...

 NOT: Tutuklanan eski Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Hayri Şengül, Ak Parti Eski Belediye Başkanı Fikri Köse’nin en etkili Başkan Yardımcılarından Melih Zopa tarafından Müdür Yardımcısı yapılmıştır. Aynı zamanda ceza alan eski Belediye Başkan yardımcısı Hasan Hayri Şengül’ün eşi Pendik Belediye Başkanlığında görev yapmış ve Pendik Belediyesinde çok önemli konumlarda bulunan İlhame Yazıcı’nın da yakın arkadaşıdır. Bu konulardaki yazımız ve analizimizde bir sonraki köşe yazımızda…

Kalın Sağlıcakla

Allaha Emanet Olun.