habermarmara34 @ gmail.com

Yerel seçim yaklaştıkça Maltepe’de siyaset kulisleri de hareketleniyor. Nasıl hareketlenmesin. Belediye başkanları belirlendikten sonra meclis üyesi ve muhtarına kadar 37 meclis üyesi, bir belediye Başkanı ve 18 Muhtar seçeceğiz. Aday Adayı olarak katılanların sayısı ise herhalde bunun en az üç-dört katı.

Müthiş bir kalabalık ve yarış söz konusu...

 Peki neden? Neden bir insan belediye başkanı veya meclis üyesi olmak ister?

Klasik cevap: Halka hizmet...

 İşin elbette hizmet gibi bir yanı var ama her aday adayı için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Birçoğunun bir öncekine bakarak "Benim neyim eksik?" dediği biliniyor.

Diyelim ki adaylar "Ben yeterli miyim?" sorusunu kendine sormuyor peki partiler ve halk soruyor mu?

"Şehirlerin bilgi sahibi insanlara ihtiyacı var. Ama bakıyorum onlarca insan belediye başkanı, meclis üyesi olmak istiyor. Ve kimse de sormuyor bu kente dair düşüncen ne? Doktorsan o kentin sağlık sorunlarına kafa yoruyor musun? Hukukçu isen Adaletine, bahçıvansan kentin bitki dokusunu iyi biliyor musun?

Bizde ne yazık ki bu ölçüler geçerli değil..."

Peki, "Yöneticiliğin farklı bir yanı yok mu?"

"Elbette yöneticilik ayrı meziyet.

Her göreve mimarların, mühendislerin ve hukukçuların gelmesi değil, işini iyi bilenlerin gelmesi lazım. Maltepe’de şehircilik açısından hata varsa bunda kibirli insanların da katkısı var.

Ama sorun şu: İnsanlar yetenekle değil, başka ilişkilerle belediye meclisi üyesi olabileceğini düşünüyor. Bu doğru değil. Koca bir kenti onlara teslim ediyoruz. Partiler buna dikkat etmeli."

Konuyu getirelim Ak Parti Meclis üyesi adaylarına.

Maltepe’de Ak Parti 1 ya da 2.sıra meclis üyeliğine yazılabilecek birkaç insan arasında kesinlikle yazılması gereken bir insan mevcut. O da Ak Parti’de 5 yıl meclis üyeliği görevi yapan efendiliği, dürüst kişiliği, yöneticiliği ile her kesim tarafından sevilen ve özellikle Karadenizlilerin yoğun bir şekilde desteklediği Mehmet Karadeniz.

Mehmet Karadeniz, kendisini iş dünyasında ispat etmiş bir isim. Kebir Süt Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı

Trabzon’da Kurulu fabrikalarından yola çıkarak Türkiye’de yüzlerce bayi, Binlerce bakkal, marketlere satış yaparak ve bünyelerinde yüzlerce işçi çalıştırarak Türkiye’nin en güvenilir markası Kebir Süt ürünleri Yönetim Kurulu Başkanlığı yaparak iş dünyasında yöneticiliğin zirvesine ulaşmış bir isim.

İş adamlığının yanında İş verdiği insanların gönüllerine girmeyi başarmış ve bulunduğu alanda zirve yapmış bir işadamı. Bu gibi İnsanların Siyasette de yer bulmaları lazım. Çünkü bulunduğu yaşadığı şehre ivme kazandırması lazım. İşadamlığı kimliği ile başarıların zirvesine ulaşmış olan bir isim. Maltepe Ak Parti Siyasetinde de İBB Meclis Üyesi ve Maltepe Belediye meclis üyesi olduğunda o şehre en büyük katkıyı sağlayacaktır.

Peki, Mehmet Karadeniz’in özelliği sadece iş başarısı mı?

Hayır…

Mehmet Karadeniz, İşadamı kimliği ile birçok insana burs vermiş, birçok insana yardımlar da bulunmuş bir isim.

Maltepe’de yaşayan birçok insanın yanı sıra özellikle Karadenizliler Mehmet Karadeniz’e destek vererek Ak Parti sıralamalarında 1.ya da 2.sıradan meclis üyesi olarak görmek istiyor.

Birçok Karadenizli arkadaşlarımız, ağabeylerimiz, eş ve dost ile yaptığımız sohbetlerde Ak Partide kimi meclis üyesi görmek istiyorsunuz sorularına verilen yanıt Mehmet Karadeniz.

Bütün Karadenizliler Mehmet Karadeniz ismini Ak Parti listelerinde 1 ya da 2.sırada görmek isterken Parti olarak siz kendinize şu soruyu soruyor musunuz.?

Birçok İnsanın ve özellikle Karadenizlilerin desteklediği bir adayı 1. ya da 2.sıradan neden yazmayalım.

Diyelim ki Parti düşünmedi.

O zaman Halk Olarak ya da Karadenizliler olarak siz şu soruyu soracak mısınız.?

Biz kimi seçiyoruz?

Saygılarımla

Kalın Sağlıcakla