Mimar Sinan İmar Kültür Ve Eğitim Vakfı Başkanı Ahmet Çetin, Yayınladığı bayram mesajında şunları söyledi;

’’ Sağlımızla imtihan edildiğimiz bu zor günlerde Rabbimizin bizleri birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde Kurban Bayramı'na ulaştırmış olmasının şükrünü ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, gönüller arasında en derin manevi bağların kurulmasına imkân sağlayan birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı güçlendiren son derece özel ve anlamlı günlerdir. Bu anlamlı günde, millet olarak birlik ve beraberliğimizin gücü perçinlenmektedir.

Bu bayramda Kudüs’ü unutmayalım. İsrail Devlet terörüne dûçar olan Filistinli kardeşlerimizi dualarımızda eksik etmeyelim. Kudüs’ün İsrail’in uyguladığı terör ve zulüm yurdu olmasından kurtulup tekrar selam yurdu olması için dua edelim.

Dünyamızın zor bir süreçten geçtiği bu dönemde salgın hastalık ve diğer hastalıklar sebebiyle bayramı hasta yatağında/hastanede geçiren kardeşlerimize dua edelim. Bu dönemde işini, aşını kaybetmiş, işyerini kapatmış olan kardeşlerimizi unutmayalım.

Tüm bu duygu ve düşünceler içerisinde, Kurban Bayramı vesilesi ile Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor; Kurban Bayramı'nın ülkemizle birlikte tüm dünyaya sağlık, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor; Tüm İslam âleminin Kurban Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.’’ Dedi.