KRT TV’de Muhabir olarak görev yapan Gazeteci Çağdaş Ulus, Gazeteci Özışık Kardeşlerin CHP’li Maltepe Belediyesinden Düzenli para aldıklarını ayrıca 3 Yıl Boyunca araç desteği de verdiğini Twitter adresinde paylaşınca KRT yönetimi tarafından işten kovulduğunu iddia etti.

İşten atılan KRT Muhabiri Çağdaş Ulus, Sosyal medya Twitter adresinden kurumda yaşadıklarına ilişkin bir yazışma gerçekleştirdi.

KRT TV kanal yönetimi tarafından Twitter adresinde yazdığı Özışık Kardeşlerin Maltepe Belediyesi ve CHP’li diğer belediyelerden para aldıklarına dair yazdıklarını silmelerini istemelerini ve kanaldan nasıl kovulduğuna dair detayları tek tek anlattı.

“En Başarılı ve takdir edilen Muhabirken, Doğru Haber yapınca İstenmeyen Kişi oldum”

KRT TV’den kovulan Çağdaş Ulus, açıklamasında ‘’ 17 aydır KRT TV’de birçok özel haberlere imza attım. Bu Haberlerden en bilineni de İBB.nin Kayıp Atlar haberimdir. BU Haber nedeni ile KRT Genel Müdürü Adnan Bulut ve Kanalın patronu Ali Fırat Atabaş tarafından takdir edildim. Kanalın sevilen muhabiri ve editörü iken izinli olduğum 22 Mayıs Cumartesi günü attığım Twitler nedeni ile kanalın istenmeyen adamı oldum.

Peki, Neydi O Twitler?

Hatırlanacağı üzere 22 Mayıs’ta CHP’li Maltepe ve Ataşehir Belediyelerinin Hadi-Süleyman ve Baki Özışık kardeşlere gazete ilanı adı altında ödemeler yaptığını, Maltepe Belediyesinin de Özışık Kardeşlere 3 Yıl Boyunca Araç tahsis ettiğime dair açıklamalarımdı. Pazartesi mesai saatinde işte bu twitlerim nedeniyle Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bulut tarafından önce twitlerimi silmem ardından da istifa etmem istendi. Ben Bu Talebi kabul etmedim ama düzenli olarak İstifa etmem için baskıyla karşılaştım.

İŞTE! Gazeteci Çağdaş Ulus’un O Açıklamaları

 

 Özışık Kardeşler ve Maltepe Belediyesi Hakkındaki İddialar Neydi.

Gazeteci Çağdaş Ulus, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu da etiketleyerek ‘’ İstanbul’daki Bazı CHP’li Belediyelerin Özışık Kardeşlere Her Ay Neden Düzenli ödeme yapıldığını lütfen araştırın? İlçelerine hizmet etmeyen belediyeler Bu İsimlere Para aktarıyor’’ diye yazmıştı.

Öte Yandan, Gazeteci Çağdaş Ulus, ‘’Maltepe Belediye Başkanlığının Özışık Kardeşlere her ay düzenli ödeme yaptığını ayrıca Belediye Yönetiminin Özışık Kardeşlere 2017-2019-20 yıllarında Hadi Özışık sahibi olduğu İnternet Habere Bir Passat ve Bir Doblo aracını neden tahsis ettiniz? Bunu açıklayın.’’ Diye Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a sorular yöneltti

MALTEPE BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN BEKLENEN AÇIKLAMALAR

Gazeteci Çağdaş Ulus’un iddia ettiği konular doğru mudur?

Özışık Kardeşlere Maltepe Belediyesi olarak her ay düzenli ödeme yapılmış mıdır? Ödemenin tamamı ne kadardır.

Özışık Kardeşlere Belediye yönetimi olarak Bir Passat ve bir Doblo tahsis edilmiş midir?