Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yerel seçimlerdeki vaatleri arasında yer alan Halka sormadan hiçbir projeye imza atmayacağım. ''Vatandaşlar ne isterse Başkan olarak ben de o projeye imza atacağım'' söylemlerini unutarak Vatandaşların isteklerine kulak asmaması vatandaşlara rağmen Park alanında bulunan bir yere Halı Saha yaparak kiraya verilecek olması, tartışmalara neden oldu. Cevizli Mahallesi Zuhal Caddesinde bulunan ve imar planlarında PARK alanı olarak ayrılmış bir yeri Halı Saha yapılarak 3.kişilere kiralanacağını öğrenen bölge halkı imza toplayarak, karara tepki gösterdi.

MÜCADELE BAŞLATTILAR

Maltepe Belediye Başkanlığına bağlı birileri tarafından PARK alanı üzerinde Halı saha için çalışmalara başlanması üzerine bunu öğrenen mahalle halkı, PARK alanının imar planlarındaki gibi Çocuk parkı VB. yapılması için yapılacak PARK’ın ellerinden alınmaması için mücadele başlattı.

İMZA TOPLADILAR

İmar planlarında PARK alanı olan 1965 m2 arazinin aslına uygun olarak çocuk parkı yapılmasını isteyen ve kesinlikle halı saha yapılmasına karşı çıkan mahallenin sakinleri, projenin yapılmaması için imza topladı. Yaklaşık 300’e yakın imza toplanırken gerekirse eylem de yapabileceklerini beyan etti. Halı Saha projesini iptal edilmesini isteyen vatandaşlar, İmar planlarında PARK olarak terk edilen alanın mahalleye park olarak kazandırılması gerektiğini iddia etti.

“HALK DEĞİL, RANT HALI SAHA”

Cevizli Mahalle halkı ‘’İçinde Bulunduğumuz Pandemi ve Deprem Gerçeğini Unutarak Yeşil Alanlara ve Deprem Zamanında Afet Toplanma Yeri Olan Bu Alan ve Bu Gibi Alanlara İhtiyacımız Varken Bu PARK Alanlarının Birilerine Rant Kapısı Yaratılmasına Cevizli Mahallesi Sakinleri ve Maltepeliler Olarak Sessiz Kalmayacağız. Cevizli Uyuma PARK’ına Sahip Çık.’’ Dedi.

MALTEPE BELEDİYESİ SESSİZLİĞİNİ KORUYOR.

Cevizli Mahalle halkının feryatlarına kulak tıkayan Maltepe Belediyesi ise sessizliğini koruyor. Seçim vaatleri arasında Vatandaşların istemediği hiçbir projenin altına imza atmam diyen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın ise ne yapacağı merak ediliyor.