Maltepe Belediye Başkanlığına bağlı birileri tarafından PARK alanı üzerinde Halı saha için çalışmalara başlanması üzerine bunu öğrenen mahalle halkı, PARK alanının imar planlarındaki gibi Çocuk parkı VB. yapılması için yapılacak PARK’ın ellerinden alınmaması için mücadele başlattı.

İmar planlarında PARK alanı olan 1965 m2 arazinin aslına uygun olarak çocuk parkı yapılmasını isteyen ve kesinlikle halı saha yapılmasına karşı çıkan mahallenin sakinleri, projenin yapılmaması için imza topladı. Yaklaşık 300’e yakın imza toplanırken gerekirse eylem de yapabileceklerini beyan etti. Halı Saha projesini iptal edilmesini isteyen vatandaşlar, İmar planlarında PARK olarak terk edilen alanın mahalleye park olarak kazandırılması gerektiğini iddia etti.

Maltepe Belediyesi;  ‘’Halı Saha Yapılacak’’

Konu ile ilgili Maltepe Belediye Başkanlığı gazetemize gönderdiği açıklama da Park alanına Halı sahanın yapılacağını bildirdi.

İşte! O Açıklama…

Cevizli Mah. Zuhal Sk. Üzerinde bulunan alana yaklaşık 300 metre mesafede içerisinde çocuk parkı ve yeşil alan barındıran Cengiz Aytmatov parkı bulunmakta olduğundan bahse konu alanında sadece park alanı olarak değerlendirilmesi yerine İdaremizce mahallemizde bulunmayan bir halı sahanın yapılması ve yapılacak olan halı sahadan mahalle gençlerimizin ve sporseverlerin faydalanması planlanmıştır. Ayrıca yapılacak olan halı sahanın işletilmesi ve çalışma saatlerinin düzenlenmesi Spor İşleri Müdürlüğümüzce yapılacaktır.

Bilgilerinize sunarım.

Neler Olmuştu. (Foto Üzerine Tıklayınız)