İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasından sonra bazı basında “İBB’ye 40 Bin Personel Alınacak” haberleri yapılmış ancak İBB. Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yalanlanmıştı. Ancak tarafımıza ulaşan bazı kaynakların iddiasına göre İBB’ye 40 Bin personel alınacak.

İBB Şirketlerinden MEDYA AŞ, BELTUR, İSPARK, İSTGÜVEN A.Ş, KÜLTÜR ve BELBİM ile Başlayan, BİMTAŞ ve İSTAÇ Devam Edeceği Öğrenilen İşden Çıkarmaların Diğer Birim ve Şirketleri de Kapsaması ve Bir Yıl İçerisinde 40.000 Rakamına Ulaşması iddia ediliyor.

AK PARTİ YETKİLİLERDEN TIK YOK

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden bugüne kadar işten çıkarılan işçiler ile ilgili Ak Parti Yöneticileri sessizliğini koruyor. Esenler Belediye Başkanı ve İBB. Ak Parti Gurup Başkanı vekili Mehmet Tevfik Göksu haricinde işçilerle ilgili konuşan ve çözüm üreten Ak Parti’de tek bir yetkilinin bulunmaması ve sessiz kalması da çıkarılan işçiler tarafından tepki ile karşılandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerinde işten çıkarmaların devam etmesi personelleri arasında da huzursuzluğa neden oldu. Personeller bir gün sıranın kendilerine geleceğini bildiklerini ve kara kara düşündüklerini belirtiyor.