HABER/ÖMER ŞAHİN/İSTANBUL Şehit Ömer Halisdemir'in, darbenin seyrini değiştiren ilk kurşunu sıkmasıyla darbeciler moral olarak gerilemiş, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirememişti.

Bu büyük kahramanlığından dolayı Astsubay Ömer Halisdemir'in adının yaşatılmasıyla ilgili kampanyalar bile düzenlenmiş çeşitli etkinliklerde anılmıştı.

Önceki dönem Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin ve Penyapsan Genel Müdürü Resul Ak zamanında Şehit Ömer Halidemir’in Kızkardeşi Emel Halisdemir Yeşildal’ı Pendik Belediyesi iştiraki Penyapsan’da işe yerleştiren Belediye yetkilileri kızkardeşe burada her türlü temizlik, Çay servisi dâhil ağır işlerde çalıştırıldığı ortaya çıktı.

15 Temmuz Darbe girişiminin seyrini değiştiren ve ilk kurşunu sıkan Şehit Ömer Halisdemir’in tüm ailesi 15 Temmuz etkinliklerinde el üstünde tutulurken Pendik Belediye Başkanlığının büyük bir vefasızlık olayı göstererek Şehit’in Kızkardeşi Emel Halisdemir Yeşildal’ı Çay servisi, Temizlik te dâhil ağır işlerde çalıştırılması olayın duyulmasının ardından vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı.

31 Mart 2019 Belediye seçimlerinin yapılması ile Belediye Başkanı değişen Pendik Belediyesinin yeni yönetimi olayın duyulması ile birlikte hatayı telafi etti. Ve gerekeni yaptı.

Pendik’te olayı bilen kişiler eski Belediye Başkanı Kenan Şahin ve Penyapsan Genel Müdürü Resul Ak’a ateş püskürdü.