Kurban Bayramı yaklaşırken Maltepe’de hazırlıklar başladı. Vatandaşların rahatlıkla dini vecibelerini yerine getirebileceği kurban satış noktaları da Maltepe Kaymakamlığı Kurban Komisyonu tarafından ele alınıyor.

Maltepe’de Geçmiş yıllarda kurban satış alanlarında yaşanan rezaletler basınada yansımıştı. Bu yıl özellikle pandemi sürecinde Maltepe’de belirlenecek olan kurban satış nıktalarının tek bir yerde mi olacağı, yoksa şehir sokaklarının dışında bir alanda temiz ve tüm hijyenlerinin sağlandığı alanlarda mı olacağı Maltepe Kaymakamlığı tarafından belirlenecek.

Maltepe’li vatandaşlar geçmiş yıllarda Kurban Pazar satış noktalarında birçok rezaletle karşı karşıya gelmişti. Pislik içerisinde Kurbanlarını eda etmek zorunda kalan vatandaşlar, Maltepe Belediyesinin yeterli önlemleri alınmadığı gerekçesi ile şikayetler dile getirilmişti.

Bu yıl Kaymakamlık, Maltepe’de Kurban Satış noktalarını nasıl belirleyecek. Güvenilir ve Pandemi sürecinde gerekli hijyenlerin sağlanması konusunda sert kararlar alacak mı? Geçmiş yıllarda Maltepe Belediyesi Kurbanlık alanlardaki yaşanan rezaletlerle ilgili denetim yaptıktan sonra Kurban satış noktalarındaki yanlışları düzeltmek yerine sadece cezalar kesmekle ile yetindi. Vatandaşlar Belediyeye ”testi kırıldıktan sonra atılan tokat gibi” yapılan işleri doğru bulmadı.

Özellikle Pandemi sürecine denk gelen ve idrak edeceğimiz Kurban Bayramı ile ilgili Maltepe’de Satış noktaları nereler olacak. Bu satış noktalarında gerekli hijyen, sosyal mesafe ve maske zornluluğu takılması ve vatandaşların güvenle Kurbanlarının kesebilmesi amacı ile ne gibi önlemler alacak tüm Maltepeliler merak ediyor.

Maltepe’li vatandaşlar özellikle Şehir merkezlerinde Kurban satış noktalarına izin verimemesi gerektiğini ifade ediyor.

Önceki Yıl Kurban Kesim rezaleti görüntüsü