Sakarya Hacıoğlu mahallesinde yaşayan ve Uzun süredir hastalıkla mücadele eden kimsesiz ve çevresi olmayan Hayrettin Hayva adındaki vatandaş Mahalle gençlerinin bildirmesi sonucunda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin talimatları ile gerekli destekler hemen ulaştı.

Mahalle gençlerinin Sakarya Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve aynı zamanda Çevre ve Sağlık Komisyon başkanı olan Recep Yeşil’in takipleri sonucunda konu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye ulaştı. Başkan Yüce’nin talimatları doğrultusunda Çoklu organ yetmezliği sorunu çeken ve kimsesiz olan Hayrettin Hayva adındaki vatandaşa Belediye insani yardımı hemen başlattı. Ancak Yoğun bakımda tedavi gören Vatandaş Hayrettin Hayva hastanede yapılan tüm müdahaleleri rağmen kurtarılamayarak vefat etti.

Son günlerini ilgi altında tamamlayan Hayva'ya sahip çıkan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Yeşil cenaze ile ilgili son görevini yaparak, cenaze namazında da hazır bulundu. Hacıoğlu Gıyasettin Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna Hacıoğlu Mahallesi ve gençleriyle birlikte uğurladı. Mahalle sakinleri kimsesiz vatandaşa sahip çıkan Sakarya Büyükşehir Belediye başkanına teşekkürlerini iletti.