HABER/ÖMER ŞAHİN/İSTANBUL- İBB. Sözcüsü Murat Ongun, Salgına karşı hep birlikte mücadele ederken, sırf İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu karalamak için yapılan bu organize kötülüğü şiddetle kınıyoruz diyerek akabinde Fazilet Durağından Sabah 6:00’da 47 yolcu bir anda otobüse bindi sözlerine Sabah Yazarı Kenan Kıran’dan istifa resti geldi. Kıran, İBB. Sözcüsü Ongun’a “Bahsettiğin Fazilet Durağından binen 47 yolcunun görüntülerini yayınlar ispat edersen ben bu mesleği bırakacağım, ispatlayamazsan sen istifa edecekmisin” diye sordu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun, konu ile ilgili bir açıklama yayınlayarak “ Fazilet durağından şöforün uyarısına rağmen bir anda kasten 47 yolcu binmiştir. Sırf İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu karalamak için yapılan bu organize kötülüğü şiddetle kınıyoruz” diye açıklama yaptı. Açıklamasında “29 Mart Pazar günü toplamda 71 yolcu, sabah 06.00'da Fazilet Durağı’ndan şoförün uyarısına rağmen araca bir anda 47 yolcu binmiştir.” Diye devam etti.

Bunun Üzerine Sabah Yazarı Kenan Kıran sosyal medya aracılığı ile bir açıklama yaparak İBB. Sözcüsünü yalanladı. Kıran, “Sayın Murat Ongun, Fazilet Durağından 47 kişinin bir anda otobüse bindiğini ispat edersen bir daha Gazetecilik mesleğini yapmayacağım, mesleği bırakacağım, eğer ispat edemezsen sen de görevinden istafa edecekmisin” diye sorarak İBB. Sözcüsüne istifa resti çekti.

İBB. Sözcüsü Murat Ongun’un istifa resti sonucunda konuyu nasıl açıklayacağı ya da ispat edip etmeyeceği merak konusu oldu.