Özellikle özel okulların anlaşmış olduğu okul servisleri Tokat Belediye Başkanlığının açıklamış olduğu fiyatlardan % 40 daha fazla fiyat verebiliyorlar. Yetkili kuruluşların açıkladığı zam oranı ve belirlenen yeni tarifelere rağmen okul servis ücretlerinde yine insafsız talepler var.

Tokat’ta yaşayan okurlarımızın Whatsapp İhbar hattına gönderdiği bilgilere göre Resmi fiyat tarifesi belli olmasına rağmen bazı okul servisleri 170 TL. Alması gerekirken bizlerden 230 TL istiyorlar dedi.

Resmi fiyat tarifesi açıklanmasına rağmen Bazı okulların 'anlaştık' dediği servislerle zorunlu olarak masaya oturtulan velilerden servis firmaları normal ücretten yüzde 40 fazla talep var. Bu tür haksızlıklar karşısında doğru mecraya yapılan şikâyetlerde Okul servis ücretleri normal seviyeye çekmek zorunda kalıyor.

Vatandaş okulların ‘anlaştık’ dediği servis şirketleri ile zorunlu olarak anlaşmak zorunda kalıyor. Çünkü alternatif yok. Okulların servis şirketleriyle yaptığı anlaşmaların içerikleri ise maalesef açıklanmıyor. Bu yüzden de normal şartlarda en kaliteli ve güvenilir servisi en ucuza sağlayan şirketi tercih etmesi gereken bazı okullarla ilgili iddialar havada uçuşuyor. Okul Servis şirketlerinin söz konusu okullara bağış, komisyon, v.b sağlanması gibi ayrıcalıklar sunduğu söyleniyor. Tabii ki bu maliyetler de vatandaşın sırtına yükleniyor.

Tokat’lı Bazı Vatandaşlar Yetkililerin Okul Servis Ücretleri konusunu denetlemelerini ve Tokat Belediyesi tarafından açıklanan resmi fiyatların geçerli olmasını istiyorlar.

İŞTE! TOKAT’TA RESMİ OKUL SERVİS FİYATLARI