HABER/ÖMER ŞAHİN/İSTANBUL Kaynağı Niksar olan ve Niksar Belediyesi tarafından İşletilen Niksar Ayvaz suyu, hem Niksar’da hem de gönderildiği diğer şehir ve ülkelerde beğeniyle içiliyor. Ancak İddiaya göre İşletmenin Niksar Belediyesinin Mali Krizi sebebi ile ya satılması ya da 25-29 Yıllığına Kiraya verilmesi kararının tartışıldığı öğrenildi.

Belediyelerin ticaret yapmaları uzun süredir tartışılıyor. Fakat su gibi stratejik bir ürünü ticaret görmek de doğru olmaz.

Boşa akıp giden su Niksar Belediyesi’nin kurduğu fabrikada şişelenip Niksar Ayvaz Su markasıyla satışa sunuldu, vatandaş da beğendi.

Ne var ki… İhracat yapan, iç piyasadan talep alan Niksar Ayvaz Su fabrikasının Niksar Belediyesinin Mali krizde olması sebebi ile ya satılacağı ya da 25-29 yıllığına Kiraya verileceği iddiaları kulağımıza geldi. Hatta kararın Niksar Belediye Meclisi’nde gündeme geleceğini duyduk. 

Niksar Ayvaz Su işletmesinin satılması ya da kiraya verilmesi ile ilgili olarak Niksar Belediye Başkanlığının Tokat’ın marka Değeri olan Niksar Su gibi önemli bir işletmedeki alınması beklenen bu kararın doğru olup olmadığını Niksar başta olmak üzere Tokatlılara açıklaması gerekir. Tokatlılar Niksar Ayvaz Su’yun satılmaması gerektiğine, Satılması ya da kiralanması halinde de değerinin altına düşmemesi gerektiğine inanıyor.