Nevşehir Belediyesi, 20 Haziran Cumartesi günü Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına girecek öğrencilere okunmuş karpuz ikram edecek.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS)  öğrenci ve velilerin heyecanına ortak oldu. Başkan Arı, başarının çalışma, sabırla ve azimle geldiğini söyleyerek, "Hiçbir sınav bir son değil, başlangıç olacaktır. Bu sınavda belki bazı arkadaşlar istediği sonuçları alamayabilirler. Bu kesinlikle dünyanın sonu olmamalı. Sınava girecek öğrencilerimiz sınavdan önceki gün iyice dinlenmeli ve negatif konuşan kişilerden uzak durmalıdırlar. Sınav günü uyku ve beslenmeye dikkat etmeli ve heyecanlarını bastırmalıdırlar" dedi."Eğitim ve öğretimin ilerlemesi için desteklerimiz devam edecek"Eğitimin ilerlemesi için her zaman destek olacaklarını söyleyen Başkan Arı, "Nevşehir’de eğitim ve öğretimin ilerlemesi için bizler elimizden ne geliyorsa yapacağız. Buradan tüm öğrenci kardeşlerime sesleniyorum. Okullarınız bitirip mezun olduktan sonra memleketinize gelerek hizmet edin. Nevşehir’imiz ancak bu şekilde gelişecek ve güzelleşecektir. Bizler başarılı olan öğrencilerime her zaman destek olacağız. Öğrencilerimizde okullarını bitirerek memleketlerine destek olacaklardır. Bu konuda gençlerimize inancımız tamdır" diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE OKUNMUŞ KARPUZ

Nevşehir belediye Başkanı Rasim Arı, Velileri de unutmadı. Sınava Girecek öğrenci velileri, çocuklarının başarılı olması için genelde ya okunmuş pirinç ya da okunmuş kalem verirlerdi. Bunu iyi bilen Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Tonlarca Karpuzu okutturarak Cumartesi sınava girecek öğrencilere ikram edecek. Konu ile ilgili öğrencilere seslenen Başkan Arı,” Annelerin LGS sınav sabahı pirince okuyarak zahmete girmemesi için bizler okunmuş, bereketli, zihin açıcı, vitamin deposu ve enerji verici karpuzlarımızı öğrencilerimize dağıtmaya kararı aldık. Yarın 10-13 arası sınava gireceğiniz okulların önünden karpuzunuzu alın evlatlar” dedi.