Fetö’cü Dediler:  “Esnaf Kumpası bozdu.”

HABER: Once Memleket/Ömer Şahin Her şey Maltepe Esnaf Odası Başkanlığı seçimlerinde yaşandı. Maltepe Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yunus Erdel,e karşı Kirli çalışmanın içinde olanlar Maltepe Esnaf Oda Başkanı Yunus Erdel’e Fetö’cü Damgası vurdu. Maltepe’deki esnaflar konuya aldırış etmeden tüm kumpasları bozarak yapmış oldukları seçimde yeniden Yunus Erdel’i Oda Başkanlığına taşıdı.

Fetö’cü Dediler: “Başsavcılık Yapılan Soruşturma ve Tahkikatla Kumpası Bozdu.”

Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve örgütlü suçlar soruşturma bürosu tarafından 2018/921 sayı numarası ile başlatılan soruşturma ve tahkikat neticesinde

KOM Başkanlığı sisteminde "Yunus Erdel’in FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne ait bir bilgi ve bulgunun bulunmadığı

TEM Başkanlığınca 15Temmuz Darbe girişimi sonrası işlem yapılan şahıslar arasında bulunmadığı,

Fetö/PDY terör örgütü ile bağlantılı Herhangi bir dernek, sendika ve başka sivil toplum kuruluşlarına üyeliğinin bulunmadığına,  

KOM Daire Başkanlığı ve bağlı birimler tarafından yürütülen soruşturmaya konu şirketlerde ortak ve yönetici olmadığına " karar verdi.

Başkan Yunus Erdel’in FETÖ'cülerin haberleşme sistemi ByLock kullanmadığını, terör örgütüne hiç bir şekilde finansal destek sağlamadığını belirten Başsavcılık, "Bu nedenle Yunus Erdel’e yüklenen suçtan kamu adına kovuşturmaya yer olmadığı" kararını verdi.

Ankara 2014/37666 sayılı FETÖ/PDY ana çatı soruşturma kapsamında HTS kaydı alınan 72 şahsa ait 336 numaranın irtibatlı olduğu, karşı numaralarla karşılaştırmalar yapıldığı, HTS kaydı alınan 72 şahsa ait 336 numaranın irtibatlı olduğu, karşı numaraların abone bilgilerinde T.C numaraları kullanılarak yapıldığı belirtilen karşılaştırma sonucunda, abonelik bilgilerine rastlanan şahısları gösterir tabloda bulunmadığına karar verdi.

Fetö’cü Dediler: “Kızılay Genel Merkezi Kumpası Bozdu.”

Öte Yandan, Kızılay Genel Merkezi 15 Temmuz 2016 kalkışma sonrası kurum içerisinden yapılan şikâyetler ve araştırmalar neticesinde Maltepe Kızılay Şube Başkanlığı üyesi bulunan Yunus Erdel’i Kızılay Üyeliğinden çıkartmıştı. Ancak İtirazlar sonrası, Kızılay Genel Merkezi Yönetim Kurulunun 07.05.2019 tarihli 11 sayılı kararı ile Yunus Erdel Kızılay Maltepe Şube Başkanlığı üyeliğine iade edilmesine karar vererek İade-i itibarını sağlamış oldu.