Haber/Ömer Şahin/Maltepe Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından 2019/393320 İhale Kayıt numarası ile 19.09.2019 tarihinde 4734 sayılı İhale Kanununun Açık ihale usulü ile 1096 gün Süreli Çevre Temizliği İşi İçin Araç ve İş Makinası Kiralama ihalesine çıktı. Ancak İdare bu İhaleyi İhalenin Niteliğinin ve Miktarının Değişmesi sebebi ile İptal Etti.

Maltepe Belediye Başkanlığı İhale iptali sonrası bu seferde Ulaşım Müdürlüğü tarafından 2019/393244 İhale Kayıt numarası ile 24.09.2019 tarihinde Belediye Hizmetlerinin Yürütülmesi İçin Hizmet Aracı Kiralanması ve Yardımcı Personel (Şoför, Operatör ve Tamirci )Destek Hizmet Alım İşi ihalesini 4734 Sayılı İhale Kanununun 21/B Maddesi ile 3 Aylığına İhaleye çıktı. İhalede teklifler alındı. Ancak Maltepe Kamuoyunda İhaleyi 06 Antika Turizm Taşımacılık Şirketinin İhaleyi alacağı duyuldu. (Merkezi Ankara’da bulunan firmanın İstanbul’dada şubesi bulunuyor.)

 En son yapılan İhale ardından sahiplerin aynı olduğu iddia edilen Altaş Temizlik ve ÇEVLOG AYRIŞTIRMA VE GERİ KAZANIM LOJİSTİK ANONİM ŞİRKETİ’nin Zümrütevler mahallesinde kullandığı alanı ihalesi sona erdiği sebebi ile Maltepe Belediyesi yetkilileri tarafından tahliye edilmesi istendi. Temizlik firması yetkilileri de iddiaya göre kanunsuz olduğu gerekçesi ile talebi ret etti.

Olaylar bu şekilde cereyan ederken Akşam üzeri beklenmeyen bir gelişme ile Maltepe Belediyesi ulaşım Müdürlüğü 4734 Sayılı İhale Kanununun 21/B Maddesi ile 3 Aylık olarak ihaleye çıktığı Belediye Hizmetlerinin Yürütülmesi İçin Hizmet Aracı Kiralanması ve Yardımcı Personel (Şoför, Operatör ve Tamirci )Destek Hizmet Alım İşi’ni 01.10.2019 tarihinde İptal ettiğini duyurdu. İptal sebebi de Bütün Tekliflerin Alıma Ayrılan Ödeneğin/ Yaklaşık Maliyetin Çok Üzerinde Olması olarak gösterildi.