Kartal Belediye Meclisi tarafından 2020 yılı ücret tarifelerinin belirlendiği 2019/119 sayılı Kararı’nda; kreş hizmeti için personel lehine %50 oranında indirim sağlanacağı ve nikâh hizmeti için ise personel ve birinci derece yakınlarından, emekli personel ve birinci derece Yakınlarından ve belediye meclis üyeleri ve görevi biten meclis üyelerinin kendilerinden ve birinci derece yakınlarından ücret alınmayacağı belirtildi.

Kartal Belediyesi 2020 Yılı Tarife Cetveli’nde düzenlenen indirimli ve ücretsiz hizmetlerin mevzuat hükümlerine de uygun olmadığı gözönünde bulundurularak Sosyal Demokrat Belediyeciliği ile övünen Kartal Belediyesine, Belediye Başkanı dâhil meclis üyeleri ve Personele ücretsiz nikâh işlemleri sunması, vatandaşlara ise Nikâh işlemlerini paralı yapması Kartallılar tarafından tepki ile karşılandı.

Vatandaşlardan Belediye Nikah salonlarında mesai harici 100 TL., Nikah Salonları dışında kıyılacak nikahlarda 300 TL. İle 700 TL. arası Nikah ücreti alması ancak ayrımcılık yaparak Belediye Personeli ve yakınları ile Yeni ve Eski Belediye meclis üyeleri dahil 1. Derecede yakınlarından bahse konu ücret alınmaması Kartallıları isyan ettirdi.

Kartal’lı vatandaşlar, kendisini seçenlere ve halka yapması gereken hizmetleri yapmayarak, seçilenlere ve personeline ücretsiz hizmet sunan Kartal Belediyesini kınadıklarını belirtti.

İşte! O Meclis Kararı

https://www.kartal.bel.tr/Upload/Document/MeclisKarar/2019-119.pdf