Ümraniye’de Tokat Zile Evrenköy Kasabası Derneği'nde vatandaşlarla buluşan Hüseyin Gülsüm, hemşehrileriyle hasret gidermek ve İstanbul’da Binali Başkan’a destek vermek için bir araya geldiklerini söyledi. Tokatlıların vatanına, milletine bağlı, misafirperver insanlar olduklarını dile getiren Gülsüm, "Hemşehrilerinin 23 Haziran seçimlerinde İstanbul'da AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'a destek vereceklerinden emin olduklarını vurguladı.

23.dönem Tokat Milletvelili Hüseyin Gülsüm, Alevi, Kürt, Sünni ayrıştırması yapmadıklarının da altını çizerek şunları söyledi: "Bizim Alevi kardeşlerimiz de var. Onlarla da bir araya geliyoruz. Bizim için bir ayrımı yoktur. Beraber gülüp, beraber ağlayacağız. Ben 23 Haziran seçimlerinin iyi bir seçim olacağı kanaatindeyim. Binali Bey, tecrübeli, deneyimli, gönül adamıdır. Siyasetçi değil, gönül adamı diyorum. Kimseyi kırmayan, dinleyen bir insandır. Her zaman böyle bir adam bulunmaz. Onun için İstanbul'da güzel hizmetler verecek." Dedi.

Ümraniye’de yapılan Binali Yıldırım’a destek programına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın Kardeşi İlhami Yıldırım. Eski Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Tokkon Başkanı Ahmet Yılmaz ve Ak Parti Ümraniye SKM Başkanı katıldı.