İstanbul Pendik İlçesi Çamlık mahallesinde bulunan ve yapımı 2016 yılında tamamlanarak açılan İsmail Hakkı Erzurumi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneğine, iddiaya göre Pegasus tarafından yapılan gayrimenkul bağışının tapusunun dernek yerine Dernek Başkanı olan Kemalettin Şahin’in eşi Saltanat Şahin’in üzerine yapıldığı ortaya çıktı.

OLAY NASIL GELİŞTİ.

Pendik’te 2013 yılında yapımına başlanan İbrahim Hakkı Erzurumi cami için kurulan Çamlık Cami Yaptırma Ve Yaşatma Derneği Pendik Eski Belediye Başkanı Kenan Şahin’in babası olan Kemalettin Şahin Başkanlığında oluşturuldu. Dernek 2015 yılına geldiğinde Cami İmamının kalacağı bir lojman alımı için kolları sıvadı. Pendik’te işleri bulunan Pegasus firması Cami Derneğinin lojman olarak kullanmak için alacağı daire için bağış yapılacağını bildirdi. Bunun üzerine Eski Belediye Başkanı Kenan Şahin’in de babası olan Dernek başkanı Kemalettin Şahin Pendik Çamlık Mahallesi Akasyalı Sokak B Blok D:16’da bulunan Daireyi Satın aldı. Ancak Dernek Başkanı Kemalettin Şahin Daireyi Dernek üzerine yapmak yerine Eşi Saltanat Şahin’in üzerine yaptı.

Bu dairede bir müddet Cami İmamı lojman olarak oturdu. Ancak dedikodular aldı yürüdü. Cami İmamı ile Dernek Başkanı Kemalettin Şahin’in eşi Saltanat Şahin arasında Kira Kontratı yapıldı. Yapılan kontratta yazılı bulunan kira bedelini İmam ödemeyecek Dairenin resmi sahibi de almayacaktı.

Dernek Başkanı Kemalettin Şahin’in Cami imamı ile yaşadıkları kavganın ardından yaşadıkları sorunlar nedeni ile konu cami cemaati tarafından duyuldu. Ve dedikodular başladı.

Camiye daire bağışlanan derneğin, Dernek Başkanı Kemalettin Şahin’in eşinin üzerine yapılması, Cami cemaatine lojman olarak aldığını belirtmesi ve İmam İle Daire sahibi arasında Kira Kontratı yapıldığının duyulması üzerine Dernek Başkanı Kemalettin Şahin, Camiye bağışlanan gayrimenkul bağışını üzerine geçirmekle suçlandı.  Cami İmamı ile Dernek Başkanı arasında kavga giderek büyüdü. Hatta daha da ileri giderek Cami İmamı tarafından Dernek Başkanı Kemalettin Şahin Cami Yatılı Kuran Kursunda çalışan bir bayanı taciz etmekle suçladı. Konu Cimer’e şikayet edilmesinin ardından mahkemeye taşındı.

Gazetemizin ihbar hattına düşen haber nedeni ile araştırmalarını yapan Gazetemizin Yayın Yönetmeni Ömer Şahin, Eski Belediye Başkanı Kenan Şahin’in Babası Dernek Başkanı Kemalettin Şahin Pegasus tarafından bağışladığı iddia edilen Daireyi Cami Derneği yerine Eşi Saltanat Şahin’in üzerine tapusunu çıkardığı doğrulandı. Konu üzerine Dernek Başkanı Kemalettin Şahin ile görüşerek “Camiye alınan bağış daireyi neden eşinizin üzerine aldınız sorusunu yöneltti”

İŞTE! DERNEK BAŞKANI KEMALETTİN ŞAHİN’İN AÇIKLAMALARI

“Tahmini 2015 yılında yaklaşık 245 bin TL. Değerinde Pegasus tarafından yapılan gayrimenkul daireyi cami derneğimize almak istedik.Ve bu konuyu dernek yöneticilerimiz ile görüştük. Ancak Mali müşavirimiz tarafından uyarıldık. Çünkü Derneğimiz tüzüğüne göre derneğimiz gayrimenkul bağışı alamıyordu. Alabilmesi için tüzüğün değiştirilmesi gerekiyordu. Tüzük değişimi yapabilmek için ise Dernek Genel Kurulu yapılması gerekiyordu. Dernek Genel Kurulu için ise 3 yıl süremiz vardı. Bizlerde Dernek yönetimi olarak gayrimenkul bağışını da kaçırmamak için daireyi bir protokolle Eşim Saltanat Şahin’in üzerine yaptık. Dairenin Elektirik ve Su aboneliklerinin alınması için de çözüm üretmek adına İmamla Yasal Daire sahibi eşim arasında Kontrat yaptık. İlerleyen dönemlerde de Dernek Genel Kurulumuzu yaparak Gayrimenkul bağışı ile ilgili olan maddeyi de tüzüğümüze ekledik.

Geriye yapılacak tek bir şey kalmıştı. O da eşimin üzerinde bulunan daireyi protokol gereği Cami Derneğimize kazandırmaktı. Bizlerde işlemlere başlayarak dairenin Tapusunu Cami derneğimize kazandırdık. Hepsi bundan ibarettir” dedi.