31 Mart Yerel seçimlerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu bugün İlk Meclis Toplantısını yaptı. Meclis Toplantısı Başlamadan Önce odalarına girmek isteyen İBB. 1.Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve 2.başkan Ömer Faruk Kalaycı’nın anahtarları makam odalarını açmadı konuyu irdeleyen başkanlar içeride özel eşyaları olduğu halde haber dahi verilmeden Başkan Ekrem İmamoğlu ve ekibi tarafından odaların kilitleri göbekten değiştirildiğini fark etti.

Bugünkü meclis toplantısında konuyu gündeme getiren İBB. Ak Parti Gurup Başkan vekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu Başkan İmamoğlu’na seslenerek; “Konuşmalarınızda Birlik ve beraberlik içerisinde İstanbullulara hizmet etmek için Sevgi ve saygı çerçevesinde birlikte çalışacağımızı bahsettiniz. Sizin Sevgi ve Saygınızın ne olduğunu bu sabah gördük. Sabah meclise geldiğimizde İBB. 1. Ve 2. Başkanvekillerimiz odalarına giremediler. Sebebi ise Başkanvekillerimize haber dahi verilmeden içeride özel eşyaları bulunmasına rağmen Odalarının kilitleri göbekten değiştirilmişti ve kilitlenmişti. Bu nasıl bir sevgi ve saygı anlayışı, biz nasıl birlikte çalışacağız “ diye sordu.

Konuşmalarına devam eden Göksu; diğer bir yanlışlık ise İBB Meclisinde Cumhur İttifakı Gurubuna ayrılmış olan yerler ve önceden Ak Parti gurubunun oturduğu alanların Millet İttifakı ile değiştirildiğini gördük. Siz sevgi, saygı ve birlikte çalışmaktan bahsederken biz bunları gördük. Ama şunu unutmayın Biz makam, koltuk meraklısı değiliz, biz kişiliklerimizi makam ve koltuklardan değil, İstanbullu halkımızdan alırız” diye cevap verdi.